Jobb velünk a világ! koncert 2017

Tudósítás a Jobb velünk a világ koncert 2017 eseményről

jobb-velunk-a-vilag-1Február 19-én, vasárnap lelkes kis csapat gyűlt össze Linczényiék házatáján: Serényi Iván és Tornyai Magdi, Manheim Pista és Batizi Gyuri, valamint Gyuricza Feri, és gyönyörű Petra lánya.

09 ó. 03 perckor begördült a házigazda is, aki az Auchanból hozta a készletet: frissen sült kovászolt óriás bucikat, edámi szeletelt sajtot, Pick sertés párizsit, csokikat, sztaniolt, tubuskrémeket, stb.

Felcipekedtünk a művelet színterére, ahol már minden előkészítve állt: hosszú asztal késekkel, rakodók, kartondobozok, ásványvizek, ragasztószalag, toll, stb.

Mintegy vezényszóra nekifogtunk.

Senki nem beszélt, csak a kezek dolgoztak serényen.

Pontosabban: senki nem beszélt Serényi Ivánon kívül, aki amerikai közgazdászok futószalag elméleteit idézve serkentett  gyorsabb munkára mindenkit…

Teendő akadt bőven: 160 db. csomagot kellett készíteni, és mindegyik szatyorba járt 2 különböző szendvics, 2 csoki, 1 alma, 1 ásv. víz, valamint szalvéta (a szendvicsek akkurátusan sztaniolban, a zsömlék kétoldalt kenve, a belevalón tormakrém, vagy piros arany).

A csomagok a feliratozott kartondobozokba, a dobozok a garázsban lévő autóba.

11:00 –kor 160 csomag elkészülve, berakodva pihent az autó csomagtartójában! Országos rekord!!! (Jövőre nevezzük a Guinness-be!…)

Minderre a “Jobb velünk a világ!” koncerthez volt szükség, amelynek 9 éves fennállása óta klubunk biztosítja a Rotary klubok által istápolt fogyatékkal élők (és kísérőik) számára az elemózsiát az utazás és szórakozás idejére.

A csomagokat levittük Gyuricza Feri szíves segedelmével, és a nagy tömeg dacára sikerült mindenkihez eljuttatni.

A fogyatékkal élők nagy napja nagyszerű hangulatban telt: a Villon zenekar hangjaira boldogan táncolt/csápolt, aki élt! (ld. a rövid felvételt).
Még az alakuló Dunaharaszti Klub néhány tagja is megtisztelte az eseményt (egyik csinosabb volt, mint a másik!…).

 

Köszönjük mindenkinek a segítséget, Kormányzó Asszonynak az erkölcsi és anyagi támogatást!

Nagy élmény volt, megérte!

Jövőre Veletek ugyanitt!!!

(Lejegyezte Linczényi Endre)

 

A képekre kattintva kinyílik a nagyméretű, lapozható képgaléria, indul a videó!