Tegnap a Rotary Club Budapest-Sasad képviselői látogatást tettek a Józsefvárosi Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Általános Iskola (EGYMI) főigazgatójának, Jenei Andrea klubtagunknak a meghívására, ahol sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkoznak. A látogatás reflexiójaként alábbiakban bemutatjuk a résztvevők kommentárjait és képeit.

125 autizmus zavarral küzdő általános iskola diákjai tanulnak ebben az iskolában a Stanford egyetem által kidolgozott KIP
módszer szerint. Az iskolapadokon rend van, nincs leütött sarok. A szemléltető eszközök oktatási anyagok szépen sorban
a falra kifüggesztve. Nyugi szoba a csendre vágyó tanulóknak. Mindez hihetetlen kis helyen megoldva.
Nincs tanári szoba, a pedagógusok a kabátot a pincében tárolják … Ennek ellenére egy varázslatos hely elkötelezett oktatókkal.
Kercsmár András PDG
Elnök 2025/26
Rotary International
RC Budapest Sasad
Franchise Advisor
Kedves Barátaim, köszönöm, hogy eljöttetek tegnap. Nagyon jó volt, hogy láttátok, hol dolgozom, hol tanulnak azok a gyerekek, akiket támogat a klub. Bízom abban, hogy jól éreztétek magatokat! Május 29-én, pénteken lesz nálunk a gyermeknap, délelőtt szeretettel várjuk az érdeklődőket. A nagyok nem lesznek bent a suliban, mert külső helyszínen lesz kirándulással egybekötött vetélkedő nekik, de a kicsik vagy bent lesznek, vagy a környező parkokban. Lesz nekik pizzasütés is, jó idő esetén az udvaron.Ha valaki jönne, írjon nekem.
Üdvözlettel: Andrea
Kedves Andrea. Köszönöm szépen, hogy megmutattad az iskolád, minden nehézség ellenére fantasztikus helyet teremtettetek a gyerekeknek. Drukkok egy méltányos elhelyezésért.
Tari Annamária DG 2024-2025
Kedves Andrea! Csatlakozom Annamarihoz: le a kalappal előttetek! Felemelő azt látni, hogy milyen elkötelezett emberek dolgoznak a mi dúló-fúló, törésvonalakkal szabdalt társadalmunk – sokszor reménytelennek tűnő – egyben és épen tartásán. Folytatjuk majd az egyeztetést, hogy a klub mivel tudná a leginkább segíteni a munkátokat. Más: a hétfőn mutatott vendégszereted is nagyon jólesett, az szintén ötöst érdemel!
Barátsággal: Szőke László
A „tegnapi nap”-hoz néhány szösszenet:
- csodálatra méltó Andrea elkötelezettsége! Az ő szeretetteljes hozzáállása tükröződik a rendben, a tisztaságban, és a kollégái szemében. Mi tagadás: minden tudományos-, informatikai- és biznisz- hókuszpókuszon túl, én ebben: a humanitárius odaadásban, áldozat vállalásban látom a Rotary értékét!;
- ugyanakkor megdöbbentett, hogy a példásan kinéző (rendben = karbantartott) oktatói terek mellett, súlyos gondok vannak a vizesblokkal! Érthetetlen, hiszen rendkívüli igénybevételnek vannak kitéve: az iskola „technikai lelkét” jelentik: mintegy 200 ember napi többszöri használatát tekintve! Furcsa is: a fenntartó: 4 kerület nem tudja (nem tudja rendbe hozni)???
- ha a Rotary közben tud járni, itt kellene nyomást gyakorolnia; ha nem, megfontolhatnánk, hogy tudunk-e mi segíteni!? Gondolom: 4 szint víz/ csatornahálózatát: az egész strangot kellene kicserélni, a szaniterekkel együtt. Vajon van-e felmérés, terv, kalkuláció ezzel kapcsolatban? Ha a fenntartó nem lenne képes/hajlandó erre a beruházásra, megfontolhatnánk, hogy tudunk-e mi segíteni! (Ha Kerekes Jancsi fel tudott újíttatni egyedül 4 fürdőszobát a János kórházban (?)), akkor mi együtt erre a 8-ra akár képesek lehetünk, a Rotary nagyobb dicsőségére és a fenntartó nagyobb szégyenére – de a gyerekek-oktatók javára!…
- csak kívánni tudom, hogy az új parvenű kormány legalább olyan elkötelezettséget érezzen, mint korábban Mészáros Lőrinc (hi-tech szoba) és Kocsis Máté (sportpálya)!…
Uff, szólottam… Barátsággal: Endre
Kedves Andrea! Köszönjük a lehetőséget, hogy megismerhettük ezt a kis szigetet


Üdv: Maya







