Elnöki láncátadó 2018

A Rotary Club Budapest-Sasad elnöki láncátadó 2018 ünnepség

Az elnöki láncátadó színhelye idén a „Serényi-rezidencia” volt, kivételesen egy szombati napon, ahol Magdi és Iván fantasztikus vendéglátóként megismertették velünk a Kánaánt.

Linczényi Endre leköszönő elnök beszámolt az elmúlt esztendő eseményeiről. Egyik legsikeresebb projektünk az Alváslabor volt, melyet sikeresen vittünk be a Global Grant programba. Ennek nemzetközi szervezését Thaler György barátunk végezte, akinek munkájáért Elnökünk Szentgyörgyi Albert díjat adott át.

Elnökünk kiemelte a partnerklub projektjeinket is: ami az olaszokkal nem igazán működik, a drezdaiakkal viszont példás az együttműködés. Drezdai partnerklubunk ősszel Bécsbe szervez kirándulást – esetleg mi is becsatlakozhatunk.

Serényi Ivánnak megköszönve odaadó, lelkiismeretes munkáját és a szíves vendéglátást, a klubtagság ajándékaként egy Leonardo da Vinci albumot nyújtott át.

Fenyő Róbert barátunkat felvettük klubtagjaink közé.

Ezévi munkájuk elismeréseként jutalmat/emlékérmet kapott kapott Takács József, Farkas Imre, Linczényi Endre és Batizi György.

Linczényi Endre ezután átadta a láncot a 2018-2019-es év elnökének, Serényi Ivánnak.

Klubunk jövő évi programjából Serényi Iván kiemelte:

– folytatjuk eddigi jótékonysági projektjeinket,
– a családi programokra továbbra is nagy súlyt helyezünk,
– beszélgetős klubüléseink legyenek,
– négyhetente MTA-tudós meghívása,
– havonta egyszer egy-egy klubtagunk személyes, szakmai és klubélet-bemutatkozása,
– cserediákok, Rotaractosok, GRSP-sek,
– tagbővítés: Thaler György barátunk alapján: „mindenki hozzon magával +1 főt” – akit egyben felkért új tagunk mentorának.

Találkozunk szeptember 4-én, első őszi ülésünkön!!

A képekre kattintva kinyílik a nagyméretű, lapozható képgaléria! Fotó: Tari Jenő