Köszönőlevél gyermekotthonok támogatásáról

posted in: Támogatások | 0
Ladányi Marika beszámolója a gyermekotthonok támogatásáról
Ladányi Marika – köszönőlevél gyermekotthonok támogatásáról

Alapítvány a Petényi Géza Csecsemőotthonban
gondozott Gyermekekért
1048 Budapest
Fogarasi út 22.

ROTARY CLUB
BUDAPEST-SASAD
Szent György Fogadó
1014 Budapest
Fortuna utca 4. sz.

Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Club tagok!

Alapítványunk nevében ezúton szeretnénk megköszönni a 2015. és 2016. évben  a ROTARY CLUB BUDAPEST-SASAD által nyújtott térítésmentes adományokat, melyet az alapítvány  és a ROTARY CLUB tagjai együttesen juttatott el a PM TEGYESZI tizenhat lakásotthonában gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyermekek számára. A gyermekek és nevelőik körében nagy örömet és segítséget nyújtottak az orgona-hangversenyre jegyek, sporttámogatások, élelmiszerek, ruhák, játékok.

Itt szeretnénk külön is megköszönni:
1./  a 2015. június 6-án a PM TEGYESZI gyermekvédelmi gondoskodásában élő gyermekeknek Tápiószelén, a Népkertben megrendezésre került gyermeknapi sportversenyek győzteseinek támogatását:
10 db pendrive                                     25.000,- Ft értékben.

2./  2015. június 15-én a Rotary Klubok jótékonysági hangversenyén való részvételre
40 db belépőjegy                                100.000,- Ft értékben.
A hangversenyen a környező otthonokból és a nevelőszülő hálózatban nevelkedő gyermekek vettek részt gondozóikkal. Egyedi és felejthetetlen élményt szerezve, hiszen mindnyájan először voltak a Bazilikában és orgona-hangversenyen is.

3./  2015. június 17-én 16 lakásotthonban élő gyermek részére eljuttatott:
160 kg burgonya                                    12.800,- Ft értékben.

4./  Purcel Virgínia a PM TEGYESZI Nagykőrös, Kossuth Lajos úti leányotthonában nevelkedő gyermek 2015. évi Los Angelesi Speciális Olimpián való részvételének támogatását, tollaslabda kategóriában:
sportruhákra, felszerelésekre                  90.000,- Ft értékben
telefon                                                    20.000,- Ft értékben.
Virgínia két arany és egy ezüst éremmel tért haza. Élményeiről a Rotary Clubban  beszámolt. Virgínia kitűnő eredményeivel,  sportruháira felvart Rotary emblémákkal méltóan képviselte a Rotary Club szerető, gondoskodó, segítő támogatását.

5./  A  2015. karácsonyi ünnepségeinek fényét növelte a Rotary Club újbóli támogatása  16 lakásotthonban élő gyermek számára:
asztali foci, narancs                                 86.000,- Ft értékben
krumpli és alma                                       41.000,- Ft értékben
ruha, görkorcsolyák                                 26.000,-Ft értékben.

A Nagykőrösi és Abonyi lakásotthonokba személyesen vittük el a Rotary Club képviselőjével az ajándékokat. A gyermekek karácsonyi műsorral kedveskedtek,
beszéltek életükről, megosztották sorsukat velünk. Az ajándékokat nagy tisztelettel és örömmel fogadták.

2015. évben  az alapítványunkhoz eljuttatott készpénz adomány:  176.000,- Ft
2015. évben tárgyi adomány:                                                           224.900,- Ft
értékben történt.                                         Összesen:                      400.900,- Ft

2016. évben eddig alapítványunkhoz eljuttatott adományok:

1./  A 2016. június 1-én megrendezésre került Rotary Clubok jótékonysági Orgona-hangversenyére:
40 db belépőjegy                                100.000,- Ft értékben.

Az orgona-hangversenyre idén a környező otthonokból és Rotary Club segítségével Nagykőrösről egy kis busz  biztosításával is részt tudtak venni gyerekek és kisérőik, felejthetetlen élményt nyújtva számukra.

2./  120 db Szépirodalmi könyv gyermeknapra, amely az idén is Tápiószelén lesz megrendezve a Népkertben, ahol sportversenyek, ügyességi versenyek győztesei, résztvevői kapják meg a könyveket július 2-án.
A rendezvényre ezúton hívjuk a Rotary Club tagjait szeretettel.
120 db könyv                                           363.860,- Ft értékben

3./  16 lakásotthonban élő gyermek részére június 3-án
1770 kg krumpli került kiszállításra        159.300,- Ft értékben.

A jelentős mennyiségű adomány mintegy 250 gyermek részére biztosít élelmiszer segítséget.

2016. évi tárgyi adományok összesen:         623.160,- Ft értékben került eddig átadásra.

A Rotary Club továbbra is  alapítványunk  legnagyobb támogatója. Ez évben is köszönöm a támogatott gyermekek és a kuratórium nevében a hosszú évek óta fennálló jó kapcsolatot, emberi értékeket, szeretetet amellyel alapítványunkat támogatják.

Budapest, 2016. június 07.

Köszönettel:

Ladányi Mária